KONST / Litografier / Mapp med litografier 14688154
*
nr 1468 8154
Gunnar Pettersson
(f. 1947), Sverige
Mapp med litografier, 4 st. "Strandbilder", 1994. Signerad, numrerad 350-upplaga, oramade lösa blad. Bladets mått: 53x81 cm
Gunnar Pettersson, svensk målare född 1947.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 24 maj 2022
kl 19:31:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/5 12:58:08
1
500 kr
19/5 20:56:46
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar pettersson litografier mapp med litografier numrerad 350-upplaga svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
*
Gunnar Pettersson
Gunnar Pettersson, svensk målare född 1947.
nr 1468 8154
Gunnar Pettersson
(f. 1947), Sverige
Mapp med litografier, 4 st. "Strandbilder", 1994. Signerad, numrerad 350-upplaga, oramade lösa blad. Bladets mått: 53x81 cm
Gunnar Pettersson, svensk målare född 1947.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 24 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/5 12:58:08 | 1 | 500 kr |
19/5 20:56:46 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar pettersson litografier mapp med litografier numrerad 350-upplaga svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08